CHŁODZIWA I SMARY Mieszające się z wodą środki chłodząco-smarujące

Mieszające się z wodą środki chłodząco-smarujące

Mieszające się z wodą środki chłodząco-smarujące firmy Rhenus Lub tworzą bardzo rozproszone i stabilne emulsje, które umożliwiają większą od przeciętnej trwałość i znacznie redukują straty związane z ubytkami. z reguły stężenie dolewanego preparatu 1–2 % w zupełności wystarcza do zapewnienia zadanego stężenia środka – jest to ważny wkład w zmniejszanie kosztów procesów technologicznych.

Rezygnacja z amin i kwasu borowego – optymalne oddziaływanie na skórę

Niezależne laboratoria potwierdzają bardzo mały potencjał wywoływania alergii przez środki chłodząco-smarujące rhenus o niskiej zawartości amin, których współczynnik pH mieści się w zakresie od 7,5 – 8,5. Tak łagodny charakter potwierdzają także pomiary transepidermalnej utraty wody (TEWL), na podstawie których firma Rhenus Lub określiła nowe standardy dla mieszających się z wodą środków chłodząco-smarujących.

Zalety i korzyści:

  • długa trwałość środków chłodząco-smarujących
  • wysoka dokładność wymiarowa i jakość powierzchni obrabianych
  • znaczna redukcja zużycia narzędzi przy wysokiej wydajności skrawania
  • bardzo niskie zużycie
  • największa tolerancja przez skórę
  • bezpieczny i ekonomiczny przebieg procesu dla różnych zastosowań
  • brak obowiązku znakowania

Przykłady

Do wszelkich zastosowań: Płyny Rhenus serii 7 o niskiej zawartość boru i amin

Bardzo dobra tolerancja przez skórę, optymalna trwałość, nieznaczne pienienie i bardzo dobra tolerancja materiałowa – te cechy stanowią o zaletach produktów serii 7. Od szlifowania do najcięższego skrawania stali szlachetnych i aluminium środki chłodząco-smarujące pochodzące z tej innowacyjnej serii produktów zapewniają doskonałe smarowanie i jednocześnie niezawodnie chronią przed przebarwieniami i korozją.

Do lekkiej obróbki wiórowej i do szlifowania nadaje się Rhenus FS 750.

Ten wysokowydajny środek smarujący można bez problemu stosować nawet przy typowej twardości wody; jest on tym samym idealnym rozwiązaniem dla klientów reprezentujących przemysł obróbki metali, którzy chcą wykorzystać wszystkie zalety mieszających się z wodą środków chłodząco-smarujących i niskiej zawartości kwasu borowego i amin.

Doskonałe wyniki przy skrawaniu aluminium i metali nieżelaznych

Nie zawierający boru środek chłodząco-smarujący rhenus TU 43 jest produkowany na bazie wartościowych i nieparujących amin alternatywnych; dzięki dodatkowi wysokiej klasy smarów stałych zapewnia optymalne wyniki skrawania aluminium i metali nieżelaznych a także przy bardzo wymagającej obróbce stali i staliwa. Bardzo długa trwałość, doskonałe właściwości spłukujące i niezawodna ochrona przed korozją to główne zalety, które dają użytkownikom prawdziwe dodatkowe korzyści.

Idealny do obróbki magnezu.

Mieszalny z wodą środek chłodząco-smarujący rhenus XF 80 MG wyróżnia się szczególnie bardzo wysoką stabilnością emulsji, małą ilością uwalnianego wodoru i zmniejsza rozpuszczanie magnezu, nie wywierając przy tym niekorzystnego wpływu na stopy magnezu. Bardzo długie czasy użytkowania, niskie stężenie roztworów uzupełniających i doskonała zdolność płukania przyczyniają się do stopniowego zmniejszania całkowitych kosztów stosowania płynów chłodząco-smarujących.

 Środki chłodząco - smarujące rhenus